Niezwykły wieczór o historii w Czerniejewie!

Kameralna czytelnia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Czerniejewo zgromadziła nadkomplet mieszkańców tejże gminy, jak i gości z sąsiednich gmin. Dyrektor placówki zmuszona była dostawiać krzesła, by wszyscy mogli wygodnie usiąść i wysłuchać Karola Soberskiego, który przez blisko dwie godziny opowiadał o swoich trzech książkach: „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Piątkowy wieczór w bibliotece w Czerniejewie odbywał się w duchu tajemnic, skarbów i sekretów, a wszystko za sprawą spotkania z Karolem Soberskim, autorem książek: „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

– Gościmy dzisiaj pana Karola Soberskiego. W naszej bibliotece mamy jego dwie pozycje „Skarb Dziedzica” i „Zapomniana zbrodnia”. Te dwie książki, by móc je państwu pokazać, musiałam zatrzymać, ponieważ ciągle są wypożyczane i cieszą się ogromnym zainteresowaniem naszych mieszkańców. Zapewne podobnie będzie z najnowszą książką pana Karola, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, która także nabyliśmy do naszej placówki – powiedziała na wstępie spotkania Liliana Dorodzała, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Czerniejewo.

Po powitaniu, K. Soberski przez blisko dwie godziny opowiadał o kulisach powstania książki „Skarb Dziedzica”, następnie przedstawił okoliczności w których narodziła się pozycja „Zapomniana zbrodnia”, a na koniec zaprezentował swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”. W opowieściach K. Soberskiego nie zabrakło ciekawostek o naszym regionie których nie znajdziemy w innych książkach. Było też dużo informacji o historii naszego regionu, historii Wielkopolski, Kujaw i Pałuk, a także skarbów i tajemnic naszej „małej Ojczyzny”.

Więcej o tym spotkaniu można przeczytać tutaj