Skarby, tajemnice, zbrodnie… w Rogowie

Ponad dwie godziny trwało wczorajsze spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rogowie w trakcie którego Karol Soberski opowiadał o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski i Pałuk w oparciu o swoje książki „Skarb Dziedzica” i Zapomniana zbrodnia”. Nie zabrakło też historii związanych z jego najnowszą książką pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Nadkomplet miłośników dobrej książki, czyli blisko 30 osób, przyszło wczoraj późnym popołudniem na spotkanie autorskie z Karolem Soberskim do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rogowie. Autora książek „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” powitała Alina Rogowa, kierownik biblioteki, która przybliżyła zebranym postać gościa wieczoru.

Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator, niezależny badacz lokalnej historii, przewodnik po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego oraz żnińskiego. Właściciel portali informacjelokalne.pl, turystykalokalna.pl i kwartalnika „Turystyka Lokalna – Wielkopolska – Kujawy – Pałuki”. Autor przewodników turystycznych oraz współautor folderów turystycznych wydanych przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie z cyklu „Tu powstała Polska” – mówi kierownik biblioteki. – Dzisiaj pan Karol w podróż w głąb dziejów naszego regionu – dodaje.

Następnie K. Soberski przez blisko godzinę opowiadał o życiu i działalności głównego bohatera książki „Skarb Dziedzica” – Franciszka Saskowskiego, dziedzica Popowa Ignacewa, jak i o odkryciach dokonanych przez tego właściciela ziemskiego na pograniczu Wielkopolski i Pałuk. Nie zabrakło odniesień do Rogowa i okolic.

Więcej o spotkaniu można przeczytać tutaj