Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” czas zacząć!

W zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie dobiegają końca przygotowania do I Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który w tej przepięknej rezydencji rozpocznie się za kilkanaście godzin. Najważniejsze punkty programu przewidziano na sobotę i niedzielę.

Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” tuż, tuż… W czwartek organizatorzy Festiwalu Aleksandra Soberska, Karol Soberski i Arkadiusz Gaca zarządu Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” dopinali na ostatni guzik wszystkie sprawy organizacyjne zależne od Fundacji.

Z kolei pracownicy firmy zarządzającej pałacem przygotowują sale wykładowe, kawiarnie, restaurację, czy też sale gdzie znajda się stoiska z książkami.

Możemy zatem poinformować, że główne wykłady odbywać się będą w Sali Belkowej (pomieści około 140 osób), a mniejsze wykłady w Sali Hrabiego (około 40 miejsc).

Dodatkowo w jednym z głównym korytarzy pałacu wystawione zostaną stoiska z książkami w ramach mini-targów książki. Swoje miejsce będą mieć także dzieci, dla których przeznaczono specjalną salę w której będą gry, zabawy i bajki.

Z kolei w Sali Balowej odbędzie się w sobotę, 30 marca o godz. 20.30 projekt słowno-muzyczny związany z gwarą wielkopolską pt. „Akuratna Wielkopolska – blubranie i dudów granie”. Wystąpią: Jarek Mikołajczyk, mistrz wielkopolskiej gwary, Mikołaj Woźniak, grający na dudach i Regina Borkowska-Kędzierska, skrzypaczka i lutniczka.

W czasie Festiwalu, w pałacu będzie funkcjonowała dodatkowa restauracja i kawiarnia (oprócz głównej restauracji znajdującej się w Wozowni).

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z przygotowań do Festiwalu.

(as)