II Festiwal Historyczny: pamiątkowe koszulki

Już za osiem miesięcy wystartuje druga edycja Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca 2020 r. odbywać się będzie w gościnnych murach zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie. Na tę okazję organizator Festiwalu – Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” – przygotowuje dla uczestników Festiwalu pamiątkowe gadżety. Dzisiaj dotarły do nas pierwsze materiały promocyjne – pierwsza partia koszulek z logo Festiwalu!

Festiwal, który w przedostatni marcowy weekend przyszłego roku odbywać się będzie w pałacu w Czerniejewie wypełni się miłośnikami historii i osobami, chcącymi wysłuchać ciekawych wykładów. W sumie będzie ich blisko 30 i wszystkie związane z trzema stuleciami – wiekiem XVII, XIX i XX

Jednak Festiwal to nie tylko prelekcje, to również targi książki historycznej i regionalnej, stoiska promocyjne samorządów i organizacji pozarządowych, kilka wystaw oraz wiele innych atrakcji.

Wielu z uczestników będzie chciało mieć pamiątkę z II edycji Festiwalu. Z tego względu organizator Festiwalu – Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” przygotowuje dla uczestników pamiątkowe gadżety, które będzie można kupić na stoisku Fundacji, ale które też w najbliższych miesiącach będą promować Festiwal!

Na stoisku Fundacji będzie można zakupić m,in. koszulki z logo Festiwalu, kubki, długopisy i smycze festiwalowe. Wszystkie to limitowane seria pamiątek z Festiwalu. Jedyna i wyjątkowa.

Ponadto na stoisku będzie można kupić książki napisane przez członków Fundacji, w tym książki autorstwa Karola Soberskiego, pomysłodawcy Festiwalu i prezesa Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, czyli „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” i „Złoto Dziedzica” oraz pozycje które ukażą się w najbliższych miesiącach: „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” i „Wielka ucieczka”

Będzie także kilka pozycji autorstwa innych prelegentów, nie będących członkami Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

Na stoisku będzie można również otrzymać ulotki informacyjne o działaniach Fundacji, dzięki którym każdy chcący przystąpić do Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” i zaangażować się w jej działalność dowie się, jak to uczynić.

Wkrótce informacje o kolejnych działaniach związanych z Festiwalem.

(fh)