Książki o historii cieszą się dużym powodzeniem

II Festiwalowi Historycznemu „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 23 do 25 lipca odbywał się w Centrum Kultury „Scena to dziwna”w Gnieźnie towarzyszyły targi książki historycznej i regionalnej oraz kiermasz rękodzieła. I jak się okazało, cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem!

Jedną z atrakcji, która towarzyszyła II Festiwalowi Historycznemu „Tajemnice Trzech Stuleci” były targi książki historycznej i regionalnej oraz kiermasz rękodzieła.

– W dobie, kiedy zamykane są małe księgarnie w których można kupić unikatowe książki, a na rynku dominują tylko wielkie sieci w których wielu pozycji związanych szczególnie z historią nie kupimy, wpadliśmy na pomysł, by przy okazji Festiwalu zorganizować targi książki historycznej i regionalne. Ponadto były stoiska z rękodziełem historycznym – mówi Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, organizator Festiwalu. – I jak się okazało, stoiska te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co świadczy, że książki o historii cieszą się dużym powodzeniem – dodaje.

Podczas dwóch „prelekcyjnych” dni Festiwalu, w pałacu swoje stoiska wystawiło kilkanaście podmiotów. W tym gronie było stoisko Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” na którym można było pamiątkowe gadżety: koszulki z logo Fundacji, kubki, długopisy i smycze festiwalowe. Wszystkie to limitowane seria pamiątek z Festiwalu.

Ponadto na stoisku można było kupić książki napisane przez członków Fundacji, w tym książki autorstwa Karola Soberskiego, pomysłodawcy Festiwalu i prezesa Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, czyli „Skarb Dziedzica”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Złoto Dziedzica” czy „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”.

Były też książki innych autorów:. Piotra Kucznira, Jana Nowickiego, Radosława Hermana, Jerzego Andrzejewskiego, Jacka Molendy, Rafała Jurke czy Elżbiety Guzikowskiej-Konopińskiej.

Na stoisku Fundacji można było również otrzymać ulotki informacyjne o działaniach Fundacji, dzięki którym każdy chcący przystąpić do Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” i zaangażować się w jej działalność dowie się, jak to uczynić.

Oprócz stoiska Fundacji, były też stoiska księgarni „Odkrywcy” z Łodzi, Wydawnictwa Technol z Krakowa, Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich z Wrześni. Były też stoiska autorów: Mariusza Borowiaka i Krzysztof Drozdowskiego. Swoje stoisko miał też Środowiskowy Dom Samopomocy „Dom Anki” z Gniezna i stoisk „Witraże i ozdoby” z Krakowa.

Przez dwa dni stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników Festiwalu.

Galeria zdjęć z targów do obejrzenia tutaj