Zostało tylko 100 dni do III Festiwalu Historycznego!

Już tylko 100 dni pozostało do III edycji Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 23 do 25 września 2022 r. odbędzie się w XIX-wiecznej kolejowej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim. Na Festiwal, który potrwa trzy dni składać się będzie kilkanaście prelekcji związanych z XVIII, XIX i XX wiekiem, panele dyskusyjne, wystawy, targi książki, kiermasz rękodzieła i pchli targ! I wiele innych atrakcji!

Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” to jedno z największych w Polsce spotkań miłośników historii, pisarzy, odkrywców, archeologów, pasjonatów skarbów i tajemnic, badaczy lokalnych dziejów, eksploratorów, podróżników i archeologów zajmujących się dziejami naszego kraju i poszczególnych regionów oraz turystów pragnących poznać ciekawe miejsca, ludzi i wydarzenia.

Od przyszłego tygodnia na portalu Pojezierze24.pl, na stronie fundacjahistoryczna.pl w zakładce „Festiwal”, na naszej Grupie „Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci” Facebooku oraz na facebookowym Wydarzeniu „II Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci” będziemy zamieszczać nowe informacje poświęcone trzeciej edycji Festiwalu!

Już dzisiaj możemy poinformować, że na III edycję Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” – który od 23 do 25 września odbędzie się w kolejowej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim – składać się będzie kilkanaście wykładów związanych z XVIII, XIX i XX wiekiem. Do tego zaplanowane są panele dyskusyjne!

W najbliższych dniach przedstawimy grono prelegentów, którzy już przyjęli nasze zaproszenie. Czekamy jeszcze na potwierdzenie od kilku znanych postaci ze świata eksploracji, historii, dziennikarstwa i archeologii, którzy nie uczestniczyli w poprzednich edycjach Festiwalu.

Oprócz zaplanowanych wykładów i paneli dyskusyjnych, odbędą się tradycyjne Targi Książki Historycznej i Regionalnej, Kiermasz Rękodzieła i Pchli Targ.

Wkrótce przedstawimy również prowadzących III Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”.

Szczegółowy program III Festiwalu podamy w połowie sierpnia!

A jak wyglądała I i II edycja Festiwalu? Zapraszamy do obejrzenia reportaży z 2019 i 2021 roku.