Dyskretny urok wieży ciśnień… Przed III Festiwalem!

Na 7 dni przed III edycją Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 23 do 25 września odbędzie się w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim, odbyło się dzisiaj wieczorem ostatnie spotkanie zespołu organizacyjnego. Głównym tematem zebrania była kwestia podziału ról podczas Festiwalu, czyli kto za co będzie odpowiadał. I zapoznanie się z miejscem Festiwalu – wieżą ciśnień.

Dzisiejsze spotkanie zespołu organizacyjnego (dzisiaj zabrakło kilku osób, które z różnych powodów nie mogły dzisiaj przybyć) III Festiwalu Historycznego, które odbyło się pod przewodnictwem Karola Soberskiego, prezesa Fundacji, a jednocześnie pomysłodawcę i dyrektora Festiwalu oraz Michała Werkowskiego, zastępcy burmistrza Janowca Wielkopolskiego.

Na początku spotkania K. Soberski przedstawił ostateczny program Festiwalu, prelegentów, jak również poinformował o podziale miejsc noclegowych przewidzianych w czasie Festiwalu dla organizatorów. Z kolei wiceburmistrz M. Werkowski przedstawił kwestie logistyczne związane z Festiwalem oraz miejsca w wieży ciśnień w których będą prezentowane wystawy towarzyszące Festiwalowi.

W dalszej części dyskusji wyznaczone zostały osoby, które będą pracować w Punkcie Informacyjny Festiwalu oraz osoby odpowiedzialne za wydawanie wejściówek. Zaproponowano również osoby do obsługi stoiska promocyjnego Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, a także osoby odpowiedzialne za kwestie porządkowe. Przedstawione zostały również prowadzące Festiwal: Natasza Ber i Maria Filipiak.

Na koniec wszyscy udali się na zwiedzanie wieży ciśnień, gdzie w rolę przewodnika wcielił się wiceburmistrz M. Werkowski i Karol Nojgebauer, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu Wielkopolskim (wieża ciśnień jest filią M-GOK). Dzięki temu zobaczyliśmy wszystkie pomieszczenia w których realizowane będą poszczególne punkty programu Festiwalu.

Po spotkaniu w Janowcu Wielkopolskim, udaliśmy się jeszcze do Posługowa, gdzie będzie się znajdowała baza III Festiwalu Historycznego, noclegi dla prelegentów i całe zaplecze.

Dzisiejsze spotkanie potwierdziło jedno: przygotowania do Festiwalu są dopięte na ostatni guzik! Teraz pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na piątek, 23 września, kiedy to przyjadą prelegenci i na dobre rozpocznie się III Festiwal!

Fotorelacje ze spotkania do obejrzenia tutaj