III Festiwal: Pchli Targ i Kiermasz Rękodzieła

W ramach III Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 23 do 25 września tego roku odbywał się w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim odbył się także Pchli Targ i Kiermasz Rękodzieła. Wystawcy zgromadzeni byli w salach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu Wlkp.

Festiwalowi Historycznemu „Tajemnice Trzech Stuleci”, w każdej edycji, towarzyszy Kiermasz Rękodzieła. Tak tez było w Janowcu Wielkopolskim. Tutaj dodatkowo – na życzenie burmistrza miasta Leszka Grzeczki – odbył się także Pchli Targ. Wszystko to odbywało się w salach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, oddalonego o około 200 metrów od wieży ciśnień, gdzie odbywały się festiwalowe prelekcje i można było oglądać wystawy.

– Już od pierwszej edycji Festiwalu Historycznego organizujemy Kiermasz Rękodzieła. Uznaliśmy, że dobie, kiedy na rynku dominuje chińszczyzna, warto promować wyroby wykonane własnoręcznie przez lokalnych wytwórców, stowarzyszenia oraz inne podmioty zajmujące się szeroko pojętym rękodzielnictwem. Kiermasz i Pchli Targ w Janowcu Wielkopolskim cieszył się dużym zainteresowaniem i był fantastycznym uzupełnieniem Festiwalu – mówi Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, organizator Festiwalu.

Na Kiermaszu Rękodzieła i Pchlim Targi można było zobaczyć i kupić prawdziwe dzieła sztuki, czyli obrazy, biżuteria ale były także przedmioty robione ze sznurka czy też z włóczki (od ubrań i torebek po maskotki). Na stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Fotorelacje z tego wydarzenia do obejrzenia tutaj