Powstanie reportaż o III Festiwalu Historycznym!

III Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci” trwający trzy dni, zakończył się w niedzielę, 25 września w Janowcu Wielkopolskim, w tamtejszej XIX-wiecznej wieży ciśnień. Na łamach naszego portalu – jak i w innych lokalnych i regionalnych mediach – ukazało się wiele artykułów o tym wydarzeniu. Ale już wkrótce na Pojezierzu24.pl odbędzie się też premiera filmu o III Festiwalu Historycznym.

Filmy o Festiwalu Historycznym „Tajemnice Trzech Stuleci” to już tradycja. Każda poprzednia edycja miała takie produkcje, które cieszyły i cieszą się dużym zainteresowaniem widzów. Podobnie będzie w tym roku.

Z III Festiwalu Historycznego, odbywającego się od 23 do 25 września w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim powstanie film i kilka etiud filmowych! Produkcje będą opowiadać zarówno o prelekcjach, które odbywały się podczas Festiwalu, o prezentowanych wystawach, jak również o kulisach Festiwalu. Wszystko za sprawą filmowca i dokumentalisty z Krakowa – Macieja Zborka.

Maciej Zborek – absolwent politologii i etnologii. Współtwórca projektu filmowego pt. „Pamięć Uniwersytetu”, który od 2010 roku jest realizowany na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Archiwista i dokumentalista, który sięga po kamerę i aparat, nawet nieproszony. W latach 2018 – 2019 współpracownik portali ciekawostkihistoryczne.pl i twojahistoria.pl. W wolnych chwilach zajmuje się procesami mitologizowania historii i tworzenia narracji historycznych.

A już wkrótce na naszym portalu – i nie tylko – pojawi się cykl program historycznych o skarbach, tajemnicach i zagadkach historycznych naszego regionu, które będą współtworzyć Karol Soberski i Maciej Zborek.

Fotorelacje z realizacji filmu do obejrzenia tutaj