IV Festiwal „Tajemnice Trzech Stuleci”!

Za nami trzy edycje Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który na dobre wpisał się w kalendarz największych wydarzeń historycznych w Polsce! Pierwsza edycja odbyła się w 2019 r. w pałacu w Czerniejewie, druga w 2021 r. w Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie, a trzecia w tym roku w XIX-wiecznej wieży ciśnień w Janowcu Wielkopolskim. W 2020 r. Festiwal nie odbył się ze względu na pandemię koronawirusa.

Wszystkie odsłony Festiwalu cieszyły się wielkim zainteresowaniem miłośników historii, zagadek, tajemnic, skarbów, eksploracji i dobrych książek oraz gromadziły tysiące osób z całej Polski i Europy.

Przed nami rok 2023 i czas na IV Festiwal Historyczny „Tajemnice Trzech Stuleci”. Dlatego już dzisiaj kilka najważniejszych informacji!

Po pierwsze – IV Festiwal nie odbędzie się w marcu, jak pierwotnie zapowiadaliśmy, tylko w kwietniu (druga połowa) lub maju (także druga połowa). Ostateczny termin podamy do końca lutego 2023 roku.

Po drugie – lokalizacja Festiwalu. W przyszłym, roku chcemy powrócić do pierwotnych założeń, że Festiwal odbywać się będzie zawsze w pałacu. Dlatego na dzisiaj rozpatrujemy trzy miejsca w których mógłby się odbyć Festiwal: pałac w Czerniejewie (gmina Czerniejewo), pałac w Zakrzewie (gmina Kłecko) i pałac w Zdziechowie (gmina Gniezno).

Gdzie ostatecznie odbędzie się IV Festiwal? O tym poinformujemy do końca lutego 2023 r. Przy wyborze miejsca Festiwalu – oprócz aspektu historycznego – bierzemy również pod uwagę kwestie logistyczne, pojemność sali wykładowej i możliwości noclegowe dla uczestników Festiwalu. 

I najważniejsza kwestia – Festiwal odbędzie się wówczas, gdy pozyskamy środki finansowe na jego organizację, co przy obecnej sytuacji finansowej w naszym kraju, nie jest rzeczą łatwą. Ale wierzymy głęboko, że IV edycja Festiwalu (podobnie jak trzy poprzednie) odbędzie się i zakończy się kolejnym wielkim sukcesem.

O wszystkim będziemy na bieżąco informować.