W Radiu Żnin o konferencji w Czerniejewie

W piątek, 4 sierpnia na antenie Radia Żnin o godz. 8.10 i o godz. 14.10, wyemitowana zostanie rozmowa, którą przeprowadziła ze mną red. Anna Jarecka. Blisko 30 minut opowiadałem o I Międzynarodowej Konferencji „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która 23 i 24 września odbędzie się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, a która to Konferencja jest naturalną kontynuacją trzech edycji Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”.

Dzisiaj gościłem w Żninie, gdzie w Radio Żnin nagrana została rozmowa, którą przeprowadziła ze mną red. Anna Jarecka. Blisko 30 minut opowiadałem o I Międzynarodowej Konferencji „Ziemiaństwo – polska tożsamość, dwór – polska tradycja”, która 23 i 24 września odbędzie się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie.

– Celem Konferencji jest przywrócenie pamięci o dziejach ziemiaństwa, historii pałaców, dworów i innych zabytków tworzących dawne majątki ziemskie, które są współcześnie zapomniane i wymazane z kart historii. Poprzez Konferencję chcemy przypomnieć miejsca, ludzi i wydarzenia związane z majątkami ziemskimi rozsianymi po całej Polsce, a także zwrócić uwagę na pałace, dwory i zabytki z tych majątków, które współcześnie są odnawiane, restaurowane i przywracane do życia. Poprzez Konferencję promowane będzie też regionalne dziedzictwo kulturowe – mówiłem na antenie Radia Żnin.

Całej rozmowy będzie można posłuchać już w piątek w „Rozmowie Dnia”, o godz. 8.10 i o godz. 14.10 na antenie Radia Żnin. Serdecznie zapraszam do słuchania, także w internecie: radioznin.fm.

Rozmowa dostępna poniżej: