Pierwsze pamiątkowe gadżety już gotowe!

Dzisiaj kurier dostarczył nam pierwsze gadżety związane z II Festiwalem Historycznym „Tajemnice Trzech Stuleci”, który od 20 do 23 marca 2020 roku odbędzie się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Dzisiaj dotarły do nas smycze – w tym roku pomarańczowe, pod kolor plakatów – a już wkrótce będziemy informować o kolejnych pamiątkach, które będzie można nabyć w trakcie Festiwalu.

W trzeci weekend marca – od 20 do 23 – pałac w Czerniejewie wypełni się miłośnikami historii i osobami, chcącymi wysłuchać ciekawych wykładów. W sumie będą 33 wykłady (związane z trzema stuleciami – wiekiem XVII, XIX i XX) i dwa panele dyskusyjne.

Jednak Festiwal to nie tylko prelekcje, to również Targi Książki Historycznej i Regionalnej, Kiermasz Rękodzieła Historycznego, największa na świecie wystawa guzików napoleońskich i artefaktów z tej epoki, największa w Polsce wystawa fotograficzna pt. „Architektura romańska i gotycka w Europie” autorstwa Jerzego Andrzejewskiego; wystawa aut, karet, dorożek i sań z II połowy XIX wieku i I połowy XX wieku; wystawa malarska prezentująca sylwetki najbardziej tajemniczych właścicieli ziemskich z Wielkopolski i Kujaw oraz Sala Zabaw i Gier dla dzieci.

Wielu z uczestników będzie chciało mieć pamiątkę z II Festiwalu. Z tego względu organizator Festiwalu – Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” przygotowała dla uczestników pamiątkowe gadżety, które będzie można kupić na stoisku Fundacji.

Na stoisku Fundacji będzie można zakupić: koszulki z logo Festiwalu, kubki, długopisy i smycze festiwalowe. Wszystkie to limitowane seria pamiątek z Festiwalu. Jedyna i wyjątkowa.

Ponadto na stoisku będzie można kupić książki napisane przez prelegentów zaproszonych na Festiwal, w tym książki autorstwa Karola Soberskiego, pomysłodawcy Festiwalu i prezesa Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, czyli „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Złoto Dziedzica” czy „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”.

Niektórzy prelegenci wystawią własne stoiska z książkami. Taką chęć zgłosili dotychczas: Joanna Lamparska, Tomasz Bonek, Mariusz Borowiak i Krzysztof Drozdowski.

Na stoisku będzie można również otrzymać ulotki informacyjne o działaniach Fundacji, dzięki którym każdy chcący przystąpić do Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” i zaangażować się w jej działalność dowie się, jak to uczynić.

Wszystkie stoiska będą czynne w sobotę od godz. 10.00 do 18.00, a w niedzielę od godz. 10.00 do 16.00. Ze względu, że stoiska są integralną częścią Festiwalu, osoby chcące zapoznać się z ofertą prezentowaną na stoiskach, zobowiązane są kupić wejściówkę na Festiwal w cenie 30 zł (obowiązuje na trzy festiwalowe dni).

Ważne informacje:
Jak kupić bilet na Festiwal? Szczegóły tutaj.
Jak zgłosić się na Targi Książki Historycznej i Regionalnej – więcej tutaj
Jak zgłosić się na Kiermasz Rękodzieła Historycznego – więcej tutaj

(fh)